Advertisement


Совршен рецепт за една од најневообичаените салати која се наоѓа...

Совршен рецепт за една од најневообичаените салати која се наоѓа дури и на кралските менија!

✅Состојки:
▪︎ 400 гр. пармезан
▪︎ рукола
▪︎ 2 цврсти круши
▪︎ 50 гр. ореви
▪︎ 2 лажици екстра девствено маслиново масло #Александрос
▪︎ 2 лажици балсамико оцет
▪︎ сол

✅Подготовка:
Пармезанот исечете го на парчиња, ставете го во чинија, додадете рукола, парчиња од крушките и ореви. Посипете со екстра девственото маслиново масло #Alexandros, балсамико оцет и зачинете со сол. Добро измешајте ги сите состојки. Добар апетит😊

#alexandrosoliveoil #extravirgin #oliveoil #deliciousandhealthy #healthycooking #healthyfood #healthyliving #healthylifestyle #delicioussalad #cookingwithalexandros #салата #готвимесоалександрос #здравирецепти #екстрадевствено #врвенквалитет

Advertisement